Valitse taso

Kirjastoauton aikataulu 16.5.2022 alkaen

Parillinen viikko:

Maanantai

15.40 – 15.55 Rikkilä Rikkiläntie/ Kaipiantie risteys
16.05 – 16.25 Melkkola Kanalammentie 163
16.35 – 16.55 Hytti Hytintie 88, VPK
17.10 – 17.25 Kuusela Rinnetie/ Kalkkitie risteys
17.30 – 17.45 Mäntylä Mäntyläntie/ Mehiläisentie risteys
18.00 – 18.30 Ojala-Tuomela Hanhijärvenk./ Ojalankatu risteys

 

Tiistai

9.00 – 9.30 Keltun päiväkoti * Lepolankatu 1
9.50  – 10.25  Lappeen koulu * Järviniitunkatu 2
10.35 – 10.55 Uus-Lavolan pk * Poronkatu 15
11.05 – 11.25, Lavolan koulu * Lavolantie 16
11.35 – 12.05 Steinerkoulu * Marssitie 21
12.15 – 12.45 Kaukaan koulu * Parkkarilankatu 41

 

Keskiviikko 

15.15 – 15.30 Haapajärvi Vainikkalantie 665
15.35 – 15.50 Lutee Keskisaarent./Vainikkalant. pysäkki
16.00 – 16.20 Vainikkala Rikkiläntie 38, ent. seurakuntatalo
16.25 – 16.40 Vainikkala-Ojala Rintelänkuja pysäkki
16.50 – 17.05 Hiivaniemi Hiivaniement./ Ukonniitynt. risteys
17.25 – 17.40 Kasukkala Vainikkalantie 107
17.55 – 18.15 Kalliokoski Vanha Viipurint./ Kalliokoskent.rist.
18.25 – 18.40 Harapainen Reippaank./ Onnelank. risteys

 

Torstai 

15.40 – 15.55 Kesämäki Kesämäenkatu 2
16.35 – 16.55 Kuusimäki Sunisenkatu/ Nurmelanraitti risteys
17.10 – 17.25 Hakali/Hovinpelto Hakalinkatu/ Tuohimäenkatu risteys
17.35 – 17.50 Kanavansuu Telakanmäenkatu 2
18.00 – 18.15 Kaukas Standertskjöldinkatu/ Toritalontie kp
18.25 – 18.40 Pikisaari Katajasaarenkatu bussin kääntöp.

 

Perjantai

9.00 – 9.30 Kourulan pk Katajakatu 10
9.45 – 10.15 Touhula/Tirilä pk Onninkatu 14 B
10.25 – 10.55 Karhuvuoren pk Karhuvuorenkatu 19
12.00 – 12.30 Joutsenon pk Penttiläntie 4

 

* Ajetaan vain koulupäivinä

Aattopäivinä kirjastoauto palvelee klo 12 asti

Pariton viikko:

Maanantai 

13.30 – 13.50 Taimitarhan pk Taimitie 2
14.00 – 14.20 Päiväkoti Kuutti Palstakuja 2-4
15.35 – 15.50 Jänhiälä Ruistie/ Voutilantien th
16.05 – 16.25 Ahola Aholantie/ Lähdemäent. risteys
16.45 – 17.05 Pätilä Laamantie, kuivuri
17.20 – 17.40 Lampikangas Lampikankaantie 2, ent. kioski
18.00 – 18.15 Ilottula Ilottulantie 235 pysäkki
18.25 – 18.40 Mentula Mentulantie 69

 

Tiistai

15.00 – 15.15 Tykki Reijolankatu 23
15.25 – 15.40 Tirilä Onninkatu/ Onnelantie risteys
15.50 – 16.10 Hiessilta Haaparouskunkatu 6
16.20 – 16.40 Karhuvuori Karhuvuorenkatu 19 pysäkkilev.
17.00 – 17.20 Ruoholampi 1 Munteronk./ Liito-oravank. pys.
17.25 – 17.45 Ruoholampi 2 Tilsalank./ Saarenmaank. pys.
18.00 – 18.20 Huhtiniemi Kersantinkuja 2

 

Keskiviikko 

9.30 – 9.50 Simolan koulu * Rikkiläntie 1292
10.00 – 10.15 Mäntylän pk * Kaarnepolku 3
10.25 – 10.45 Itä-Suomen koulu * Opintie 1
10.55 – 11.15 Myllymäen koulu * Hiessillankatu 10
11.30 – 11.50 Kasukkalan koulu * Vainikkalantie 171
12.15 – 12.35 Hovinpellon pk * Isopällinkatu 2



Torstai 

14.00 – 14.15 Mattila Kurjentie 67
14.35 – 14.50 Moisio Moisiontie 263
15.05 – 15.15 Jäkkö Korkea-ahontie 398
16.00 – 16.15 Myllylä Ylämaantie 551
16.20 – 16.35 Vilkjärvi Ylämaantie/ Huomontie risteys
16.55 – 17.05 Iitiä 1 Kärentie 296
17.10 – 17.25 Iitiä 2 Kärent./ Tuomelanpellont. risteys
17.35 – 17.50 Rännikorpi Rännikorvent./ Hannunt. risteys
18.00 – 18.20 Rutola Kuikankatu/ Tavinkatu risteys



Perjantai 

9.30 – 12.00 Joutsenon koulu * Vitjamäentie 3
13.10 – 13.20 Kansola Kaarnantie 478 pysäkki
13.35 – 13.50 Hackmanninmäki  Marttilantie/ Kokkilantie risteys
14.15 – 14.30 Rapattila Rapattilantie 540